Změň povinné ručení

|

Vyměňte špatné za dobré!

Archive for Listopad, 2010

Na co bychom měli brát ohled při výběru povinného ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Z předchozích porovnání je zřejmé, že peněžní rozdíly mezi povinným ručením u různých pojišťoven jsou opravdu velké. Abychom si sjednali povinné ručení pro nás co nejvýhodnější, vyplatí se důkladně projít informace o všech pojišťovnách.
Pojišťovny se předhánějí v novinkách a bonusech, o těch se mluví v reklamách a na webových stránkách je nikdo nemůže přehlédnout. Množství slev ale ještě nemusí znamenat, že Vás pojištění u tohoto pojistníka vyjde levněji než u jiného pojistníka. Především záleží na základních sazbách.
Je dobré si promyslet, jestli výhody, které ta která pojišťovna nabízí, opravdu využijete. Peníze se dají investovat mnohem lépe než placením za něco nepotřebného.
Na druhou stranu si můžete říct, že Vám se přece nemůže stát, že byste způsobil(a) dopravní nehodu…na to jste až příliš dobrý řidič(ka). A tak si prostě najdete sice nejlevnější, ale rozhodně ne nejvýhodnější povinné ručení na trhu. K nehodě stačí bohužel jen chvilka nepozornosti, a to byste pak mohli litovat, že jste výběru pojištění vozidla nevěnovali dostatečnou pozornost. Kromě starostí, které by za Vás v případě lepšího výběru vyřešila pojišťovna, si s velkou pravděpodobností budete muset hodně připlatit (samozřejmě záleží na velikosti škod). Lehkomyslným výběrem budete sami proti sobě. Nevyplatí se řídit zásadou mít všechno co nejlevněji, protože důležitá je i kvalita.

Porovnání cen

Pondělí, Listopad 1st, 2010

A nyní ke konkrétním situacím. Na třech příkladech si ukažme, jak se jednotlivé pojišťovny zachovají!

Situace 1. :
39 letý řidič z Prahy vlastnící osobní automobil z roku 2000 do 3,5 t, s objemem motoru 1450 cm3, výkonem motoru 85 kW, nižším limitem krytí, v pořadí od pojišťovny s nejnižší hodnotou pojistného, k pojišťovně s nejvyšší hodnotou pojistného

Prvních šest nejlevnějších pojišťoven:

 • Limit krytí je u pojišťovny Generali tomto případě 35/35 mil. Kč. Klient nezíská žádnou slevu za objednání přes internet. Získává možnost připojištění skel, úrazové pojištění a pojištění právní odpovědnosti. Cena pojistného je 2232 Kč.
 • Další v pořadí je pojišťovna Triglav s pojistným ve výši 4444 Kč. Limit krytí je 50/50 mil. Kč. V ceně je zahrnuta sleva 30 % díky online pojištění. Pojišťovna Triglav nenabízí žádnou možnost připojištění.
 • Jen o 64 Kč vyšší je pojistné povinného ručení u pojišťovny Kooperativa. Limity krytí jsou 54/35 mil. Kč, sleva za online pojištění je stejná jako u předchozí pojišťovny. Stejné jsou i možnosti připojištění.
 • Čtvrtou v pořadí je HVP s pojistným 5311 Kč a limity krytí 35/35 mil. Kč. Internetová sleva je 10 %. HVP nabízí možnost připojištění skel a asistenční služby.
 • Za pojistné od Uniqa pojišťovny zaplatí řidič 5349 Kč. Limit pojistného plnění se shoduje s limitem u HVP. Uniqa neuplatňuje žádnou internetovou slevu. Nabízí možnost připojištění skel, úrazové pojištění a pojištění sedadel a zavazadel.
 • Šestou v pořadí je ČPP, která k povinnému ručení nenabízí žádnou možnost připojištění. Pojištění Ekonom stojí 5355 Kč, limit krytí je 35/35 mil. Kč.

Pro zajímavost ještě uvedu, že v tomto případě je rozdíl mezi nejlevnějším pojistným od pojišťovny Generali a nejdražším pojistným od Axy 8968 Kč, přičemž limity krytí jsou stejné. Axa nabízí navíc jen pojištění zavazadel a sedadel.

Situace 2. :
Řidič zůstává stejný, jen vlastní auto z roku 2008, s objemem motoru 2000 cm3 a výkonem motoru 110 kW. Limity krytí jsou tentokrát vyšší

 • I teď je nejlevnější povinné ručení od pojišťovny Generali, a to za 4147 Kč. Limity krytí jsou 70/70 mil. Kč. Zdarma je pojištění střetu se zvěří. Generali nabízí možnost připojištění skel, úrazové pojištění a pojištění právní odpovědnosti.
 • Pojišťovna Triglav nabízí povinné ručení za 6880 Kč s limity krytí 50/50 mil. Kč.
 • Těsně ní je Kooperativa, kde pojistné stojí 7381 Kč, ale limity pojistného jsou o 20 mil. Kč vyšší než u předchozího pojistitele.
 • U Hasičské vzájemné pojišťovny by byl limit pokrytí 54/54 mil. Kč, cena pojistného 8650 Kč.
 • Pojistný limit 100 mil. Kč, tedy nejvyšší z dosud uvedených pojišťoven, nabízí Uniqa. Cena pojistného je 9340 Kč.
 • Šestou v pořadí je pojišťovna Wustenrot. Limity pojistného jsou stejné jako u pojišťovny s nejlevnějším povinným ručením (70 mil. Kč), ale pojistné je o 6146 Kč vyšší.
 • Sedmá v pořadí, Česká pojišťovna, nabízí povinné ručení za 10882 Kč s pojistným limitem 100/100 mil. Kč, Česká podnikatelská pojišťovna za 11146 Kč s limitem stejným jako u České pojišťovny, ČSOB za 11899 Kč také se stejným limitem, Axa za 12320 Kč s limitem 70/70 mil. Kč a Allianz za 14790 Kč, s pojistným limitem 100/100 Kč. Rozdíl mezi pojistným od Allianz a Generali je 10643 Kč.

Situace 3. :
Tentokrát si řidič pořídil auto z roku 1980, s objemem motoru 1200 cm3, výkonem motoru 56 kW. Limity pojistného jsou nižší.

 • Na první místo se dostává Kooperativa, s pojistným limitem 54/35 mil. Kč a cenou pojistného 3029 Kč.
 • Jen o málo vyšší je pojistné u další pojišťovny, pojišťovny Triglav. Za povinné ručení zaplatí klient 3041 Kč, pojistný limit je 50/50 mil. Kč.
 • O pár set vyšší povinné pojištění vozidla nabízí HVP. Řidič by zaplatil 3431 Kč za pojistný limit ve výši 35/35 mil. Kč.
 • 3703 Kč stojí povinné ručení České podnikatelské pojišťovny. Pojistné limity jsou stejné, jako u HVP.
 • Následuje Generali. Není tedy na první místě, jako u prvních dvou případů, ale až na pátém. Nicméně pořád patří do první poloviny. Pojistné stojí 3840 Kč, výše limitů je 35 mil. Kč.
 • Na šestém místě je Kooperativa. Ani teď se pojistný limit nemění, ale pojistné se zvyšuje na 3911 Kč.
 • Na pojistné vyšší než 4000 Kč se dostáváme u Uniqy (4054 Kč) s pojistným limitem 35/35 mil. Kč, dále u ČSOB (4271 Kč) s pojistným limitem 44/35 mil. Kč a Axy (4816 Kč) s pojistným limitem 35/35 mil Kč. Přes 5000 Kč by klient zaplatil u pojišťovny Wüstenrot (5598 Kč) s pojistným limitem 35/35 mil. Kč a u pojišťovny Allianz (5828 Kč) s pojistným limitem stejně vysokým jako u Wüsternotu.

Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším pojistným je tentokrát 2799 Kč.

Wüstenrot – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Při objednání povinného ručení přes internet získávají klienti 10% slevu. Klienti mohou získat výhodnější sazby podle výkonu motoru (ne podle objemu motoru, jako u většiny pojišťoven…pokud má tedy klient auto s vysokým objemem motoru, ale nízkým výkonem, může pro něj být nejvýhodnější povinné ručení právě u pojišťovny Wüstenrot), bonus až 60 % za bezeškodný průběh, přičemž záleží na délce tohoto průběhu. Pokud jezdí klient bez nehod 6 let, sníží se cena pojistného o 50%. Stejnou hodnotu může mít Multibonus (sleva na další tři auta v rodině s hmotností do 3,5 t).
Řidiči z malých měst a obcí získávají slevu až 20 %, řidiči z velkých měst až 5 %.
Zvýhodněni jsou také starší řidiči nebo ti, kteří pojistné platí ročně.
Stávající klienti pojišťovny Wüstenrot získávají slevu 10 %.
Povinné ručení zahrnuje základní asistenční služby zdarma. Pokud by měl klient zájem o rozšířené asistenční služby, připlatí si 300 Kč ročně.
Kromě toho mají pojistníci možnost připojistit všechna skla nebo úraz.

Uniqa – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Novým klientům nabízí Uniqa v době od 1. 10. do 31. 12. 2010 dvojnásobný bonus, pokud jezdí alespoň dva roky bez nehod. Tento bonus dostanou i k havarijnímu pojištění, pokud bude výhodnější než stávající bonus v havarijním pojištění.
Novou službou, kterou nabízí pojišťovna Uniqa zdarma a jako jediná je MeteoUNIQA. Díky ní dostanou klienti včasné varování před nepříznivým počasím.
K bonusu za bezeškodný průběh si mohou klienti vybrat k autopojištění výhodu. Na výběr mají rozšířenou asistenci, luxusnější verzi asistenčních služeb, úrazové pojištění pro řidiče s pojistnou částkou s limitem 1 milion korun, pojištění denní dávky pro případ pobytu v nemocnici nebo cestovní pojištění. Klienti získávají doplňkové krytí na jeden rok zdarma.
Slevu získají řidiči žijící jinde než v Praze. Na rozdíl od většiny ostatních pojišťoven zvýhodňuje Uniqa mladé řidiče do 28 let, kteří jezdili alespoň 3 roky bez způsobení nehody. Slevu dostanou lékaři, držitelé karty ZTP nebo ZTP/P. Pojišťovna se zavazuje k rychlé likvidaci pojistné události a k půjčení náhradního vozu.
Klienti se mohou na pojišťovnu obrátit i tehdy, pokud jim např. dojde pohonná hmota.

Triglav – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

K pojištění vozidla od pojišťovny Triglav získává klient zdarma úrazové pojištění řidiče ve výši 50.000 Kč pro případ smrti a 100.000 Kč pro případ trvalých následků způsobených úrazem.
Zdarma je také pojištění právní ochrany s maximální výší limitu 30.000 Kč a asistenční služby na území Evropy.
Dalšími výhodami, které získá klient s povinným ručením od této pojišťovny, jsou bonus až 60 % za bezeškodný průběh alespoň jednoho roku, možnost převést bonus na příbuzného a možnost uzavření doplňkových pojištění. Těmi jsou pojištění zavazadel, pojištění skel vozidla, přičemž první tři měsíce jsou s 50% spoluúčastí a pojištění nákladů na zapůjčení náhradního automobilu (bez spoluúčasti).
Slevu 30% získají řidiči, kteří si povinné pojištění vozidla objednají online na stránkách. Sleva se započítává v každém roce pojištění, slevy (včetně bonusů) však v součtu nesmí být vyšší než 60 %.

Pojišťovna Slavia – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Za bezeškodný průběh mohou klienti získat bonus ve výši až 60 %.
Za příslib, že prvních 24 měsíců nezpůsobí pojistník pojistnou událost, může klient získat bonus ve výši 15 %.
5% slevu získávají řidiči, kteří v období od 15. října do 15 března používají zimní pneumatiky pro osobní automobil do 3,5 t.
Držitelé karty ZTP získávají slevu 30 %. Další slevou je 11% snížení ceny pro řidiče, kteří mají tarif POV Profi pro druhé až čtvrté auto v rodině.
Pojistníci s nákladním automobilem od 3,5 do 12 t, které je starší než 6 let a tuzemské výroby, získávají slevu 15 %.
Zemědělcům se započítává sleva 35 %.
Slavia k povinnému ručení nabízí výhodné doplňkové služby, jako živelní pojištění vozidla za 50 Kč za rok, pojištění čelního skla vozidla za 800 Kč za rok, pojištění všech skleněných oken vozidla za 1100 Kč za rok, pojištění zavazadel ve vozidle za 480 Kč za rok, pojištění úrazu řidiče také za 480 Kč za rok a pojištění asistenčních služeb Slavia Assistance za 150 Kč za rok. U varianty POV Profi jsou asistenční služby zdarma.

Kooperativa – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Uzavřením smlouvy povinného ručení s Kooperativou získává klient živelné pojištění auta zdarma. Za bezškodný průběh lze získat bonus ve výši až 50 %. Varianty Standard a Benefit zahrnují rozsáhlé asistenční služby. Pokud dojde k nehodě na území České republiky, bude nepojízdné vozidlo odtaženo zdarma do 50 km s variantou Standard, do 75 km s variantou Benefit. S oběma variantami bude nepojízdné vozidlo uskladněno zdarma do 10 dnů. Asistenční služby mimo ČR jsou většinou zpoplatněny.
Nárok na rozšířený rozsah asistenčních služeb mají řidiči s trvalým nebo těžkým zdravotním pojištěním, kteří využívají speciální vozidlo.
Kooperativa přišla s novinkou v podobě bonusu Důvěra. Tento bonus ve výši 36 měsíců (15 %) získají pojistníci, kteří nemají kalusovou sazbu a ti, kteří platí pojistné ročně nebo pololetně. Pokud během tří let pojistník způsobí nehodu, musí vrátit pojišťovně slevu za celé období, kdy mu byla sleva započítávána.
Další výhodou je, že klient, který má sjednáno povinné ručení u Kooperativy má možnost si koupit celoroční kartu cestovního pojištění jen za 600 Kč, místo standardní ceny 2340 Kč.

Hasičská vzájemná pojišťovna – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Obě varianty povinného ručení u Hasičské vzájemné pojišťovny nabízí zdarma úrazové pojištění řidiče (100.000 Kč pro případ smrti způsobené úrazem a 200.000 Kč pro případ trvalých následků) a základní a administrativně právní asistenci. Připojistit si klient může čelní sklo a dodatkovou asistenci.
Maximální výše bonusů HVP je 45 %. Slevu na pojištění vozidel získávají držitelé karty ZTP, dobrovolní hasiči, vozidla SH ČMS (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska) a pojistníci platící ročně.
Pojistná událost je vyřizována rychle a korektně.

Generali – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Také pojišťovna Generali nabízí široké asistenční služby zdarma, u varianty Komplet dokonce nadstandardní, a to v celé Evropě. K variantě Komplet nabízí Generali jako jediná na trhu nově pojištění střetu se zvěří.
S bonusy můžete u pojišťovny Generali ušetřit na pojištění vozidel až 50 %.
5% slevu získáte za každý rok jízdy bez nehod (i právnické osoby). Zvýhodnění jsou řidiči z obcí a menších měst, dále řidiči, jejichž auto má zdvihový objem 1351 – 1450 ccm. Zvýhodněnou sazbu mají i pojistníci s osobním automobilem, jehož zdvihový objem je 1851 – 2000 ccm. Slevu Plus získávají řidiči, kteří mají u pojišťovny Generali pojištěné i jiné auto, osobní nebo užitkové.
Držitelům karty ZTP se cena snižuje o 20 %.
Pojistné je možné platit ročně nebo čtvrtletně, přičemž v součtu zůstane cena stejná.
Pojišťovna poskytuje 5% slevu na produkty havarijního pojištění, nabízí možnost převést bonusy z povinného pojištění vozidla na havarijní pojištění a výhodné podmínky pro připojištění skel, úrazové pojištění řidiče, dětí přepravovaných v autosedačkách, všech sedadel vozidla, pojištění náhradního vozidla, pojištění právní ochrany a TOP Assistance.

ČSOB pojišťovna – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Pojišťovna ČSOB svým povinným ručením podporuje dobré řidiče, tedy ty, kteří jezdí alespoň rok bez nehody. Tato sleva dobrého řidiče platí pro pojistníky starši než 29 let a znamená, že pokud předloží pojišťovně ČSOB doklad o bezeškodném průběhu jednoho roku, bude se mu v prvním roce započítávat sleva 30 %, ve druhém roce 25 %, ve třetím 20 % atd.
Jezdíte-li bez nehod minimálně 120 měsíců, můžete uplatněním bonusu ušetřit až 50 %.
Pojistník získává slevu 15 % na pojištění vozidel starších než 9 let. Další zvýhodnění se týká 42 okresů s nízkou nehodovostí. Řidiči z těchto vybraných okresů (jejich seznam je zveřejněný na stránkách pojišťovny) získávají slevu 10 %. Stejně vysoká je sleva při objednání pojištění odpovědnosti z provozu přes internet.
Pokud budete platit pojistné v ročním intervalu, bude cena pojistného o 3 % nižší. Ušetříte tím zároveň i za převod.
5% slevu získávají stávající klienti ČSOB nebo klienti, kteří mají u ČSOB více smluv.
Navíc mají řidiči nárok na rozšířenou asistenční službu Pojišťovna assistance, a to nejen při havárii, ale i při nehodě. Klient získává zdarma úrazové pojištění řidiče (viníka nehody), pojištění věcí, které měl on (ona), jeho manželka (manžel) a blízce příbuzné osoby na sobě nebo u sebe.
Varianta Premiant zahrnuje také uhrazení škod do 5 000 Kč na vlastním vozidle.

ČPP – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Slevu 10% na povinné ručení získávají vozidla s počátkem pojištění do 30. 6. 2010 a každý pojistník, který uzavírá smlouvu s extrabonusem PROFI.
Sporopov lze sjednávat pro motorová vozidla do hmotnosti 15 t. Klienti nejsou nijak omezeni bydlištěm. Zvýhodněni jsou řidiči, kteří nejezdí v zahraničí, protože pokud by způsobili nehodu mimo území ČR, zavazují se ke spoluúčasti 12 000 Kč.
Pojistníkům jsou zdarma poskytovány asistenční služby v hodnotě do 1000 Kč. Tyto asistenční služby, ale s lepšími podmínkami, jsou poskytovány také řidičům se smlouvou na Speciál plus a Super plus. Obě tato pojištění platí pro celou Evropu, lze je sjednávat pro všechna vozidla a při objednání pojištění online získá pojistník 7% slevu na první rok.
K tarifu Super plus získává řidič úrazové pojištění, a to 100.000 Kč pro případ smrti, 150.000 Kč pro případ trvalých následků, 60 Kč činí denní odškodné za dobu nezbytného léčení a stejně vysoké je denní odškodné za pobyt v nemocnici v důsledku úrazu.

Česká podnikatelská pojišťovna – výhody

Pondělí, Listopad 1st, 2010

ČPP přišla s novinkou extrabonusu PROFI, který může být přiznán pojistníkovi, který předpokládá, že nezpůsobí nehodu po dobu tří let a pojistníkovi, který má základní sazbu nebo bezeškodný průběh. Nesmí tedy mít malusovou sazbu.
Dále každému řidiči, který platí půlročně nebo ročně.
Bonus získává pojistník na 36 měsíců a má hodnotu 15 %. Po skončení smlouvy na tento bonus, tedy po 36 měsících si ho může řidič přepsat na jiné vozidlo u ČPP.
Pokud by pojistník během doby tří let, po které má smlouvu na extrabonus, způsobil nehodu, musel by doplatit částku odpovídající slevě za celé období od začátku uzavření smlouvy na PROFI bonus.

Česká pojišťovna – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Česká pojišťovna nabízí první Povinné ručení Bez povinností. Znamená to, že pokud způsobíte dopravní nehodu, neuhradí jen škody způsobené poškozené osobě, ale odbornou pomoc poskytne i Vám.
Budete mít nárok na bezplatné odtažení vozidla a náhradní vůz až na tři dny zdarma, ať už jste zavinil nehodu Vy nebo někdo jiný. K tomu stačí jediný telefonát.
Získáte široké asistenční služby včetně právní pomoci (neplatí však pro nabídku Start).
Klienti s povinným ručením u České pojišťovny, kteří byli poškozeni na území České republiky klientem jiného pojistníka, mohou také využít profesionálních služeb při vyřizování pojistné události.
Můžete získat až 5% extrabonus, pokud je Váš bezeškodný průběh alespoň 36 měsíců.
Další výhodou je, že si bonus ve výši 55 % můžete přinést ze své stávající pojišťovny.
Kromě toho všeho, je součástí povinného pojištění vozidla také úrazové pojištění řidiče.

AXA – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

U pojištění vozidel od Axy si můžete být jisti bezplatnou pomocí 24 hodin denně. Pokud se Vám někdy stane, že si zabouchnete klíčky od auta, potřebujete vyměnit poškozené kolo, dojde Vám benzin, máte potíže s komplikovaným jednáním s policií nebo se objeví jakákoliv jiná komplikace, s povinným ručením od pojišťovny AXA získáte asistenční služby zdarma, ať už jste doma nebo v zahraničí s tím, že služby při poruše vozidla v ČR jsou bezplatné, při poruše vozidla v zahraničí jsou bezplatné jen některé služby a služby při nehodě ať už doma nebo v zahraničí bývají zpoplatněny.
Tyto asistenční služby jsou součástí také havarijního pojištění.
I tady máte možnost připojištění, a to skel, zavazadel i přepravovaných osob.

Dělení povinného ručení Allianz pojišťovny, a. s.

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Tři tarify, R1, R2 a R3 jsou určeny v pořadí pro: obyvatele Prahy, obyvatele měst nad 90 000 obyvatel a bývalé okresy Prahu východ a Prahu západ, a poslední tarif pro obyvatele měst pod 90 000 obyvatel. V těchto regionech žije přibližně 75 % obyvatelstva ČR a platí pro ně nejnižší sazba.
Výška sazby závisí také na věku řidiče, čím vyšší je věk, tím výhodnější povinné ručení. Dále na tom, jestli je soukromou osobou nebo podnikatelem a na jeho škodném průběhu – podle toho rozlišujeme bonus (slevu) a malus (přirážku).

Allianz – povinné ručení

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Pojišťovna Allianz nabízí nově povinné ručení s možností spoluúčasti 5 000 nebo 10 000 Kč. Pojistné může být zlevněné až o 11 %.
Všichni klienti mají nárok na rozsáhlý zákaznický servis, a to nejen na území ČR, ale téměř v celé Evropě (i v Turecku). Služeb pojišťovny mohou využít i při poruše vozidla, nemusí nutně dojít k dopravní nehodě. Kromě náhradních dílů, které si pojištěná osoba hradí sama, hradí služby pojišťovna.
Další výhodou je rychlá a pohodlná likvidace škod a komunikace v českém jazyce i v případě volání z ciziny.
K základnímu povinnému ručení si může klient připojistit skla proti rozbití či poškození, dále může pripojistit přepravované osoby nebo náklady na půjčovné.

Limity povinného ručení 2011

Pondělí, Listopad 1st, 2010
 • Allianz nabízí tři limity, a to základní, vyšší a maximální. Základní je 35 mil. Kč, vyšší 50 mil. Kč a maximální 100 mil. Kč. Výše limitů při věcné škodě a ušlém zisku a při škodě na zdraví nebo usmrcení je stejná.
 • Axa nabízí limity dva – standard (35 mil. Kč) a standard plus (70 mil. Kč), stejné limity, ale pojmenované Základní a Zvýšený nabízí Wüsternot.
 • Výše limitů povinného ručení České pojišťovny je stejná jako u pojišťovny Allianz, rozdíly jsou jen v názvu – Start, Standard a Exklusive. U České podnikatelské pojišťovny se limity jmenují Sporopov, Speciál plus a Super plus.
 • ČSOB nabízí limity 44 mil. Kč pro škodu na zdraví nebo usmrcení a 35 mil. Kč pro škody na věcném zisku (Standard), 60 mil. Kč jak pro škodu na zdraví nebo usmrcení, tak pro hmotnou škodu (Dominant) a 100 mil. Kč (Premiant). I u této varianty jsou hodnoty pro škody na zdraví nebo usmrcení a hmotné škody stejné.
 • 35 a 70 mil. Kč jsou hodnoty limitů Základ a Komplet pojišťovny Generali, 35 a 54 mil. Kč
 • Limity Standard a Nadstandard u Hasičské vzájemné pojišťovny jsou ve výši 35, respektive 54 mil. Kč.
 • Varianta Basic od Kooperativy poskytuje limity 35 mil. Kč, varianta Standard 54 mil. Kč při škodě na zdraví nebo usmrcení, 35 mil. Kč při hmotné škodě a varianta Benefit 70 mil. Kč.
 • Limit pojistného plnění pojišťovny Slavia je 35 mil. Kč (Pov Základ) a 100 mil. Kč (Pov Profi).
 • Pojišťovna Triglav uhradí škodu ve výši 50 mil. Kč.
 • Pojišťovna Uniqa nabízí dvě varianty – Ekonom a Standard. První limit je 35 mil. Kč., druhý 50 při hmotné škodě a 60 mil. Kč při škodě na zdraví nebo usmrcení.

Výše pojistného

Pondělí, Listopad 1st, 2010

V současné době poskytuje povinné pojištění vozidel několik pojišťoven. Každá má jinak vysoké sazby, jiné bonusy, jiné druhy pojištění. Proto je pečlivý výběr poskytovatele povinného ručení velmi důležitý.
Technickými parametry, od kterých se odvíjí cena pojistného, jsou výkon motoru, objem motoru, hmotnost vozidla – u všech platí, že čím vyšší parametr, tím vyšší cena. Dále rok výroby, přičemž vozidla starší než 10 let bývají většinou zvýhodňována, druh a užití vozidla.
Pokud bydlíme na místě, které mají pojišťovny vytipované jako rizikové, např. v Praze, i tím se obvykle zvýší cena pojistného. Výhody mívají řidiči z menších měst či obcí. Cena je nepřímo úměrná věku a zkušenostem – čím nižší věk a čím méně zkušeností, tím dražší pojištění vozidla. Zpravidla také dostaneme slevu, pokud budeme platit pojistné ročně.

Pojistné

Pondělí, Listopad 1st, 2010

Pojistné je částka, kterou v určitém časovém intervalu vyplácíme pojišťovně. Výše pojistného závisí mimo jiné na škodném průběhu, čili na tom, jestli už za pojistníka byla hrazena škoda v důsledku způsobení dopravní nehody, nebo ne. V případě, že ne, dostane pojistník slevu na pojistném. V opačném případě přirážku. Co nejlevnější pojištění odpovědnosti je tedy jedním z mnoha důvodů, proč bychom měli jezdit opatrně. Způsob stanovení výše pojistného je i se všemi podklady, jako jsou např. statistiky, na základě kterých bylo pojistné stanoveno a potvrzení odpovědného pojistného matematika, předložen ke kontrole České národní bance.